Predaj

Proces predaja nehnuteľnosti je oveľa náročnejší než v prípade kúpy. Preto je vhodné zveriť ho profesionálom, ktorí vďaka dlhoročným skúsenostiam dokážu vašu nehnuteľnosť predať bez komplikácií a hlavne výhodne.

Postup pri predaji

1
Zistenie potrieb predávajúceho
2
Ocenenie nehnuteľnosti
3
Príprava nehnuteľnosti
na predaj - homestaging
4
Profesionálne
nafotenie
5
Marketing
6
Obhliadky
7
Manažment predaja
8
Právny servis
9
Odovzdanie
nehnuteľnosti
10
Popredajný servis

Služby predaja

Zistenie potrieb predávajúceho

Poznať potreby zákazníka je jednou z najdôležitejších vecí v celom procese predaja nehnuteľnosti. Preto ako prvé zisťujeme, aké požiadavky a potreby predávajúci má, a na základe toho potom hľadáme najvhodnejšieho kupujúceho.

Aby bol predaj úspešný, musia si obe strany vyhovovať. Preto robíme všetko preto, aby sme našli vhodného kupujúceho a maximálne tak naplnili potreby našich predávajúcich zákazníkov.

Ocenenie nehnuteľnosti

Získať kvalifikovaný a nezávislý odhad ceny nehnuteľnosti je v procese predaja kľúčový krok, bez ktorého sa ďalej nepohnete. Nepodceňte ho a zverte túto úlohu odborníkom s bohatými skúsenosťami v realitnej brandži.

Náš tím realitných expertov vyhotoví profesionálny odhad ceny vašej nehnuteľnosti. Pri práci sledujeme všetky relevantné ukazovatele – priebežne monitorujeme zmeny na trhu, zbierame informácie z cenových máp a výsledok garantujeme vlastným know-how nadobudnutým dlhoročnou praxou v odbore.

Homestaging

Každá nehnuteľnosť má u zákazníka len jednu šancu spraviť dobrý prvý dojem. Preto je potrebné ju upratať, zbaviť nehodiacich sa vecí, skrášliť ju, venovať pozornosť drobným nedostatkom.

Profesionálne nafotenie

Tak ako každá modelka, aj nehnuteľnosť má svoje „dobré“ a „zlé“ uhly. Ak chcete, aby priestor zapózoval tak, že vynikne v celej svojej kráse, nechajte ho profesionálne nafotiť.

Dobrá fotografia nehnuteľnosti predáva rovnako rýchlo, ako tá zlá odrádza. Stačí zvoliť nevhodné svetlo a aj ten najúchvatnejší priestor vyznie plocho. Fotografovanie nehnuteľností má svoje technické špecifiká, ktoré pozná len skúsený realitný maklér, preto vám s týmto krokom vieme pomôcť na odbornej úrovni.

Marketing

Internet, tlač, letáky, plachta... Vieme, čo, kde a koľko. Zabezpečíme, aby bola vaša nehnuteľnosť vidieť vždy na tých správnych miestach a dostala sa do pozornosti presne tam, kde je po nej dopyt.

Marketing riešime komplexne – zariadime všetko od umiestňovania pútačov po zverejňovanie vašej nehnuteľnosti na relevantných realitných weboch. Dobrou stratégiou zvýšime poznateľnosť vašej nehnuteľnosti, čím docielime, že sa nestratí v záplave podobných ponúk.

Obhliadky

Aby bolo možné viesť obhliadku profesionálne, je lepšie, ak v nej počas predvádzania nie je prítomný majiteľ. Takisto by obhliadku nemali rušiť deti ani domáce zvieratá.

Aby nehnuteľnosť zanechala dobrý dojem, je potrebné, aby bola uprataná, vyvetraná a ovzdušie nerušili žiadne nepríjemné vône. Prostredie môže spríjemňovať vôňa čerstvej kávy.

Manažment predaja

Proces predaja nehnuteľnosti so sebou nevyhnutne prináša veľký objem administratívy. Vo svete zmlúv neexistuje žiaden detail, ktorý si môžete dovoliť zanedbať, preto si ušetrite čas aj energiu a prenechajte manažovanie manažérom.

Prevedieme vás celým procesom predaja od úvodného poradenského až po nadväzný popredajný servis. Ponúkame asistenciu pri príprave zmluvných dokumentov a katastrálnych náležitostí, zastupovanie predávajúceho pri predaji nehnuteľnosti, ako aj pravidelný reporting aktivít zameraných na podporu predaja.

Právny servis

Bezpečnosť je na prvom mieste, obzvlášť v realitnej brandži, kde sú podvodnícke praktiky čoraz sofistikovanejšie a šanca naletieť čoraz vyššia. Ochránime vás aj váš majetok poskytnutím solídneho právneho zázemia.

Naša spoločnosť úzko spolupracuje s renomovanou advokátskou kanceláriou SODOMA VULGAN, spol. s.r.o.. V prípade akýchkoľvek právnych otázok či nejasností tak dostanete špičkový poradenský servis. Zároveň vás odbremeníme od časovo náročného spravovania majetkovo-právnej dokumentácie.

Odovzdanie nehnuteľnosti

Je dôležité odovzdať všetku potrebnú dokumentáciu, odčítať stavy meračov, oboznámiť klienta s nehnuteľnosťou a následne podpísať protokol.

Popredajný servis

O klientov sa staráme aj po zrealizovaní predaja nehnuteľnosti. Majiteľa včas upozorníme na potrebu a termíny odhlásenia nehnuteľnosti, daň z príjmu a prevodu nehnuteľnosti, odhlásenie od správcu, odhlásenie energií a podobne