Kúpa

Najjednoduchšia, najrýchlejšia a najúčinnejšia cesta k novej nehnuteľnosti je cez odborníkov na reality. Nielenže tak získate prístup k najširšej a najaktuálnejšej ponuke, ale zároveň sa dostanete len k vhodným a overeným nehnuteľnostiam. Skúsený maklér dokáže nehnuteľnosť profesionálne posúdiť a všimnúť si prípadné nedostatky oveľa lepšie, než klient. Klientovi tak ušetríme nielen čas, ale aj prípadné nečakané investície v budúcnosti.
Zároveň robíme všetko preto, aby sme klientovi dojednali najlepšie možné podmienky – či už ide o cenu, termíny alebo platobné podmienky.

Dôležité kroky pri kúpe nehnuteľnosti

Financovanie

Ako prvé si preverte svoje finančné možnosti. Ak budete nakupovať v hotovosti, váš cenový strop je daný vašimi prostriedkami. Ak využijete hypotéku, vopred si overte reálnu výšku úveru, ktorú môžete získať. Naši skúsení hypotekárni špecialisti Vám ochotne a najmä odborne poradia, preveria Vaše možnosti vo všetkých dostupných bankách a odporučia pre Vás najvýhodnejšiu možnosť financovania.

Kritéria

Následne si vyberte preferovanú lokalitu a spíšte si dôvody, prečo ju uprednostňujete. Zároveň si spíšte lokality, v ktorých nehnuteľnosť určite nechcete kúpiť. Získate tak vylučovacie kritérium, ktoré vám pomôže zúžiť výber. Spíšte si základné ktitéria, ktoré by vaša nehnuteľnosť mala obsahovať - lokalita, veľkosť, občianska vybavenosť a podobne.

Postup pri kúpe

1
Zistenie potrieb kupujúceho
2
Analýza trhu
3
Výber vhodných nehnuteľností
4
Obhliadky
5
Overenie nehnuteľnosti
6
Hypotekárny servis
7
Manažment kúpy
8
Právny servis
9
Prevzatie
nehnuteľnosti
10
Popredajný servis

Zistenie potrieb kupujúceho

Poznať potreby zákazníka je jednou z najdôležitejších vecí v celom procese kúpy nehnuteľnosti. Preto ako prvé zisťujeme, aké požiadavky a potreby kupujúci má, a na základe toho potom hľadáme najvhodnejšiu nehnuteľnosť.

Robíme všetko preto, aby sme našli vhodnú nehnuteľnosť a maximálne tak naplnili potreby našich zákazníkov.

Analýza trhu

Ide o najzásadnejší krok pri kúpe, od ktorého závisia všetky nasledujúce. Len vďaka správnej analýze je možné kúpiť vhodnú nehnuteľnosť za výhodných podmienok.

Výber vhodných nehnuteľností

Na základe potrieb kupujúceho vyberieme viacero nehnuteľností zodpovedajúcich jeho požiadavkám. Následne si ich spoločne prejdeme a pre vyhovujúce nehnuteľnosti dohodneme termín obhliadky.

Keďže máme dlhoročné skúsenosti s nehnuteľnosťami, klientom sa snažíme odporúčať len nehnuteľnosti, ktoré sú vhodné práve preňho a zohľadňujú jeho potreby a požiadavky.

Obhliadky

Záleží nám na tom, aby naši klienti dobre vedeli, čo kupujú. Preto na obhliadkach dôkladne skúmame nehnuteľnosť, snažíme sa nájsť stránky, ktoré by novým majiteľom nemuseli vyhovovať, no rovnako zisťujeme aj jej pozitíva.

Zistujeme viac o susedoch, lokalite, výhodách či nevýhodách bývania. Odhaľujeme prípadné technické nedostatky a závady. Klientom odporúčame len také nehnuteľnosti, ktoré spĺňajú naše prísne kritériá.

Overenie nehnuteľnosti

Je pre nás samozrejmosť, že nehnuteľnosť preverujeme na katastri nehnutelností. Klientom tiež ponúkame technické overenie nehnuteľnosti profesionálom.

Hypotekárny servis

Prenechajte všetky komplikované a časovo náročné záležitosti ohľadne hypotéky na nás. Môžete sa plne spoľahnúť na našich špecialistov, ktorí vám vybavia najvýhodnejšie podmienky.

Manažment kúpy

Proces predaja nehnuteľnosti so sebou nevyhnutne prináša veľký objem administratívy. Vo svete zmlúv neexistuje žiaden detail, ktorý si môžete dovoliť zanedbať, preto si ušetrite čas aj energiu a prenechajte manažovanie manažérom.

Právny servis

Bezpečnosť je na prvom mieste, obzvlášť v realitnej brandži, kde sú podvodnícke praktiky čoraz sofistikovanejšie a šanca naletieť čoraz vyššia. Ochránime vás aj váš majetok poskytnutím solídneho právneho zázemia.

Naša spoločnosť úzko spolupracuje s renomovanou advokátskou kanceláriou SODOMA VULGAN, spol. s.r.o.. V prípade akýchkoľvek právnych otázok či nejasností tak dostanete špičkový poradenský servis. Zároveň vás odbremeníme od časovo náročného spravovania majetkovo-právnej dokumentácie.

Prevzatie nehnuteľnosti

Je dôležité odovzdať všetku potrebnú dokumentáciu, odčítať stavy meračov, oboznámiť klienta s nehnuteľnosťou a následne podpísať protokol.

Popredajný servis

Predajom nehnuteľnosti u nás starostlivosť o klienta nekončí. Myslíme na jeho potreby aj potom. Zabezpečíme jeho prihlásenie u správcu, prehlásenie energií, televízie/internetu, a upozorníme ho na dôležité termíny, ako je naprílad priznanie nehnuteľnosti, daňové priznanie, daň z nehnuteľnosti a podobne.

Ponuka nehnuteľností